Dzień Kobiet w kl. Vb.
Z PRZYRODĄ ZA PAN BRAT
7 marca 2024 r. w naszej szkole odbył się Miejski Konkurs Przyrodniczy "Z PRZYRODĄ ZA PAN BRAT". Dzieciom podczas zmagań towarzyszył dobry humor i zabawa.
I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 6,
II miejsce Szkoła Podstawowa nr 2,
III miejsce Szkoła Podstawowa nr 4.Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy za rok.
6
SPOTKANIE Z ŻOŁNIERZAMI
4 marca klasy VII-VIII spotkały sie z żołnierzami z 10 Brygady Kawalerii Pancernej im. gen broni Stanisława Maczka ze Świętoszowa, którzy goszczą w naszej szkole. Uczniowie mogli m.in. zobaczyć karetkę wojskową, spróbować jak strzela się z wojskowej broni i porozmawiać z żołnierzami. Dziękujemy za ciekawe spotkanie.
28
Cała Polska czyta na głos 2024
Nasza szkoła wzięła udział w w projekcie czytelniczym "Cała Polska czyta na głos 2024". Udział polegał na przygotowaniu wybranego przez siebie utworu literackiego lub jego fragmentu i nagraniu czytanego materiału. Otrzymaliśmy certyfikat. Wszystkim uczestnikom dziękujemy!
INTERNETOWA KLASA
28.02.2024 r. podsumowaliśmy nasze działania w ramach Tygodnia Bezpiecznego Internetu. Miło nam poinformować iż certyfikat INTERNETOWEJ KLASY 2024 zdobyła klasa 7B. Wraz z certyfikatem klasa otrzymała również nagrodę pieniężną na dowolny cel. Wielkie gratulacje!
BIEGANE DYKTANDO
W poniedziałek 26 lutego z okazji Tygodnia Języka Ojczystego odbyło się “Biegane dyktando”. Oto wyniki:
I miejsce - Lena Marszałkowska i Paulina Wierzyńska kl. VIIb
II miejsce - Nadia Palczewska i Piotr Maruszak kl. VIIa
III miejsce - Alicja Łukiańczyk i Kalina Jurkiewicz kl. Vb.
Zwycięzcy otrzymali specjalną nagrodę – pamiątkę.7
TYDZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO
21 lutego przypada Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. W naszej szkole po raz kolejny obchodzimy Tydzień Języka Ojczystego. Oto co przygotowaliśmy w tym roku:
- Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego w kl. I-III - zobacz
- „Biegane dyktando" Każda klasa IV-VIII wystawiła 2-osobową reprezentację. Spotkaliśmy się w poniedziałek 26 lutego na długiej przerwie o godz. 12.30, przed szkołą. Zwycięzcy otrzymali specjalną nagrodę – pamiątkę - zobacz
- „Dzień łamańców językowych” - we wtorek 27 lutego na czwartej przerwie w sali 25. Każda klasa IV-VIII mogła wystawić 2-osobową reprezentację - zobacz.
- „Labirynty z przysłowiami / archaizmami” – Każda klasa IV-VIII mogła wystawić 2-osobową reprezentację. Spotkaliśmy się w środę 28 lutego na czwartej przerwie w sali 25 - zobacz.
- „Krzyżówki ortograficzne” - Każda klasa IV-VIII wystawiła 2-osobową reprezentację. Spotkaliśmy się w czwartek 29 lutego na długiej przerwie w sali 25 - zobacz.
- Prezentacja multimedialna - ciekawostki, quizy, dyktanda on-line - dostępna na szkolnej stronie internetowej Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego (canva.com)
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego (Międzynarodowy Dzień Dziedzictwa Językowego) – coroczne święto obchodzone 21 lutego, które zostało ustanowione przez UNESCO 17 listopada 1999 roku. Jego data upamiętnia wydarzenia w Bangladeszu, gdzie w 1952 roku pięciu studentów uniwersytetu w Dhace zginęło podczas demonstracji, w której domagano się nadania językowi bengalskiemu statusu języka urzędowego.
ZAJĘCIA ZAWODOZNAWCZE KL. VIII
W dniu 20.02.2024 r. uczniowie klas VIII z naszej szkoły wzięli udział w zajęciach zawodoznawczych na terenie zakładu pracy Lacroix w ramach Projektu Szkoła Bliska Pracy. W trakcie zajęć uczniowie zwiedzali zakład pracy. Konstruowali roboty oraz ćwiczyli wiedzę z elektroniki na zestawach El-Go. Dziękujemy za ciekawe zajęcia.
5
23.02 - Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją
W dzisiejszym dynamicznym społeczeństwie, pełnym wyzwań i presji, zagadnienia związane z zdrowiem psychicznym, zwłaszcza w kontekście dzieci i nastolatków, stają się coraz bardziej palącym problemem.
Jednym z nich, który wymaga szczególnej uwagi i zrozumienia, jest problem depresji u najmłodszych. Choć przez długi czas mówiono o depresji głównie w kontekście dorosłych, to jednak coraz bardziej uświadamiamy sobie, że dotyka ona także dzieci i młodzież, kształtując ich rozwój i perspektywę na świat.
2
II MIEJSCE PIŁKARZY RĘCZNYCH
21.02.2024 roku w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej wzięliśmy udział w rozgrywkach na szczeblu miejskim w piłkę ręczną. Drużyna chłopaków wystąpiła w składzie: Oliwier Czechowski, Dominik Dąbrowski, Michał Kegel, Stanisław Tomczak, Jakub Grodecki (brawa dla bramkarza), Jakub Trochowski, Ziemowit Kielar, Maciej Parafiniuk, Oskar Kowalski, Tomasz Budnik, Rafał Rozmysłowicz, Igor Wierzbicki, Oskar Gołebiewski.
Nasi zawodnicy w pięknym stylu zajęli II miejsce. Wszystkim chłopakom i każdemu z osobna dziękuję i gratulujemy.
TYDZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU
od 19 do 23 lutego 2024r.
Harmonogram działań:
19.02.2024 – poniedziałek - Dzień zadań korytarzowych - zobacz
20.02.2024 – wtorek – Dzień wykreślanek - zobacz
21.02.2024 – środa – Dzień pojęć cyberprzemocy - zobacz
Uwaga!
Wychowawca w każdym z tych dni typuje 3- osobową drużynę (codziennie inny skład!) do odbioru zadań w bibliotece szkolnej.
Drużyny odbierają zadania na przerwie o godz. 11:30 i mogą je wykonywać na każdej kolejnej przerwie. Wykonane zadania należy zwrócić do biblioteki do godz.14:00
Do wtorku każda klasa przekazuje „na wypożyczenie” jedną prostą grę planszową typu: warcaby, chińczyk - ewentualnie szachy lub bierki czy uno. Gry należy podpisać i przekazać do biblioteki do wtorku do godz. 14:00. To działanie też jest punktowane!
22.02.2024 – czwartek – Dzień planszowych gier korytarzowych - zobacz
23.02.2024 – piątek – Dzień Klasowych Kodeksów
Uwaga!
Każda klasa wykonuje swój kodeks zasad bezpiecznego korzystania z sieci w formie plakatu w dużym formacie na brystolu - można wykonać go np. na godzinie wychowawczej.
Klasa dostarcza Klasowy Kodeks do biblioteki szkolnej do piątku 23 lutego do godz.12:00.
Każde zadanie jest punktowane. Punkty każdego dnia będą uzupełniane i prezentowane na tablicy przy bibliotece.
Klasa VIIb, która zdobyła największą ilość punktów uzyskała miano Internetowej Klasy oraz nagrodę niespodziankę dla wszystkich uczniów oraz wychowawcy - zobacz.
12Uczniowie wykonywali również plakaty na temat bezpieczeństwa w sieci, w formie cyfrowej. Wyróżnione prace można obejrzeć poniżej, a także na gazetce elektronicznej w s. 26.
5